вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий